Dominikonų ordinas tikslas
Dominikono gyvenimas, palaimintas Bažnyčios yra skirtas visiems, tikintiesiems ir atitolusiems nuo tikėjimo. Kaip šv. Dominykas suprato savo epochos poreikius, taip ir broliai gilinasi į šiandienos klausimus, žmonių rūpesčius ir džiaugsmus.
Brolių gyvenimas yra dvasinė tarnystė žmonėms: drąsinti tikėjime ir gyvenime, liudyti apie Dievo artumą ir meilę, prisidėti prie žmogiškojo gyvenimo prasmės suvokimo ir ugdyti krikščionies, kaip Bažnyčios nario sąmoningumą.
10:00 – 19:00
10:00 – 19:00
10:00 – 19:00
10:00 – 19:00
10:00 – 19:00
10:00 – 19:00
08:00 – 19:00
Bažnyčios raštinė dirba:
Pirmadieniais
Antradieniais
Trečiadieniais
Ketvirtadieniais
Penktadieniais
Šeštadieniais
Sekmadieniais
MIŠIOS
I - VI: 12 val., 18 val.
VII: 9 val., 11 val., 18 val.
VII: 16 val. lenkų k.
Išpažinčių klausoma prieš kiekvienas Šv. Mišias
Susitikti su kunigu galima po kiekvienų Šv. Mišių zakristijoje
Išgirsti laiko kalbą
Pamokslininkų ordinas negali apsiriboti tik tam tikra visuomenės dalimi. Dominikonai privalo ieškoti vis naujų galimybių, padedančių priartėti prie kiekvieno žmogaus ir suteikti ryžto drąsiai atsiliepti į šiandienos metamus iššūkius. Paskutiniosios generalinės kapitulos apibrėžė keturis ordino prioritetus:
- nešti Kristų nekrikščioniškojo pasaulio žmonėms
- statyti krikščioniškąjį gyvenimą technologijų valdomame pasaulyje
- griežtai kovoti su pasaulyje vyraujančia neteisybe
- vieningai priešintis vis stiprėjančiam žmogiškosios prasmės praradimui ir vienišumui
Todėl mūsų veikla neapsiriboja vien prie vienuolyno stovinčia bažnyčia. Dominikoniškas pašaukimas mus ragina eiti ten, kur jaučiamas Dievo Žodžio alkis.
Dominikonų ordino struktura
Dominikonų ordino konstitucija paremta demokratijos principu. Kiekvieno brolio nuomonė turi sprendžiamąjį balsą visame ordino gyvenime. Pirmiausiai tai reiškiasi demokratiniais visų ordino pakopų vyresniųjų bei tarybų rinkimais.
Mažiausia ordino struktūrinė ląstelė yra vienuolynas, kitaip dar vadinamas konventu. Čia broliai gyvena bendruomenėje ir puoselėja dvasinį gyvenimą. Vienuolyno vyresnysis vadinamas prioru. Šioms pareigoms trejų metų laikotarpiui, balsuojant, išrenkamas vienas iš brolių. Vienuolyno taryba bei kapitula, t.y. čia gyvenančių, amžinuosius įžadus davusių brolių susirinkimas, sprendžia bei pataria priorui svarbiausiuose bendruomenės gyvenimo ir pastoracinės veiklos klausimuose.
Tam tikroje teritorijoje gyvuojantys vienuolynai sudaro aukštesnę struktūrinę ordino pakopą -provinciją. Provincijos priešakyje stovi provincijolas, kurį ketverių metų kadencijai renka įprovincijos kapitulą deleguoti broliai. Provincijos taryba, suformuota iš vienuolynų delegatų, kartu su provincijolu sprendžia svarbiausius provincijos klausimus.
Viso Dominikonų ordino vairininkas yra ordino magistras. Ordino magistrą devynerių metų kadencijai renka į generalinę kapitulą susirinkę provincijolai bei deleguoti broliai. Generalinė kapitula yra aukščiausias ordino valdymo organas, turintis teisę priimti bei keisti ordino gyvavimą lemiančius įstatymus.